GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 10245498
*
nr 1024 5498
Vas
Kina, Tidigt 1900-tal, höjd: 28 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2016
kl 18:07:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/3 17:10:20
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt sekelskifte tidigt 1900-tal vas
-
4247 Fåtöljer
ett par, Sam Larsson, "Metro", DUX, 1970-tal, böjt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:19
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00
-
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
4226 Oljemålning
Vasström. Signerad, daterad 43, "Junno". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:52
-
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:16
-
4178 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Blågrön ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:40
*
Vas
nr 1024 5498
Vas
Kina, Tidigt 1900-tal, höjd: 28 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/3 17:10:20 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt sekelskifte tidigt 1900-tal vas
-
4247 Fåtöljer
ett par, Sam Larsson, "Metro", DUX, 1970-tal, böjt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:19 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00 -
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
4226 Oljemålning
Vasström. Signerad, daterad 43, "Junno". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:52 -
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:16 -
4178 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Blågrön ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:40